Aktuality

Aj PENAM je v duále!

4. 7. 2017

Duálne vzdelávanie je výnimočné úzkym prepojením teoretického vzdelávania v strednej odbornej škole s praktickou prípravou u konkrétneho zamestnávateľa. To znamená, že okrem teoretických znalostí v škole, študent získa aj prax, osvojí si pracovné návyky a po ukončení štúdia má garanciu pracovného miesta.

Do projektu duálneho systému sme sa rozhodli zapojiť aj my s odborom pekár a cukrár pekár a pre budúcich záujemcov ponúkame okrem rôznych benefitov, možnosť študovať a učiť sa remeslu, ktoré je v dnešnej dobe už vzácne, ale zároveň stále veľmi potrebné. Veríme, že aj vďaka duálu získame nových kolegov, ktorí nám pomôžu toto remeslo zachovať aj v budúcnosti, aby sme aj naďalej dokázali spotrebiteľom ponúknuť tuzemské pečivo.

V rámci propagácie tohto spôsobu štúdia v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania sa v Prvej Bratislavskej Pekárenskej a.s. podarilo natočiť veľmi milé video, kde hlavným aktérom bol pán Dovalovský. V pekárstve pracuje už od roku 1991 a od svojho nástupu si prešiel od pomocných prác cez všetky výrobné pozície, vrátane vedúceho výroby a momentálne zakotvil pri pozícii technológ. Práve on a jeho cesta je dôkazom, že so správnym zápalom je možné dosiahnuť akýkoľvek úspech. Video spolu s rozhovorom si môžete pozrieť tu: Pozriet video